Marta Wakuła-Mac

Marta Wakuła-Mac

Marta Wakuła-Mac

Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (1998-2003). Dyplom z linorytu otrzymała w pracowni prof. Jerzego Jędrysiaka. Pracuje głównie w technice linorytu i technik wklęsłodruku. Obecnie prowadzi pracownię grafiki warsztatowej w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Prace w kolekcji Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu, Civic Museum of Cremona,  Włochy, National Gallery of Ireland, Dublin oraz w kolekcjach prywatnych. Uhonorowana nagrodą Arts Council Travel and Training Award (2007). Laureatka stypendium Culture Ireland (2007).

Wyróżnienie i medal w XVI Międzynarodowym Biennale Małej Formy i Exlibrisu w Ostrowie Wielkopolskim 2016. Udział m.in  7th International Triennial of Graphic Art – Bitola 2012, Macedonia, 9th International Biennial of Illustration – The 44th Golden Pen of Belgrade, Penang International Print Exhibition, Penang State Art Gallery, Malaysia I „Exchange II”, On the Edge Poftfolio Exhibition, Purde University Galleries, West Lafayette, Indiana, USA oraz w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą m.in Miejskiej Galerii Sztuki, Zakopane, Małopolskiej Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów, Biurze Wystaw Artystycznych BWA, Krosno, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Bydgoszczy, Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie, Muzeum Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach i Krypcie u Pijarów w Krakowie.

foto: Mateusz Skwarczek

martawakulamac.blogspot.com

email: martawakulamac@yahoo.ie